3 червня 2015 року профспілки вдруге вийшли під стіни Кабінету Міністрів на протесну акцію на підтримку вимог профспілок у колективному трудовому спорі з Урядом і роботодавцями.
Головними причинами стало масштабне порушення основних конституційних прав працівників: право на працю, на безпечні умови праці, достатній життєвий рівень, захист від бідності.
Солідарну участь у пікеті взяли понад пів тисячі освітян – викладачі, науковці, вихователі, учителі ЗНЗ, студенти, профспілкові активісти. Найбільш чисельними та представницькими були делегації освітян із Житомирщини, Вінниччини, Чернігівщини, Київської області та столичної профспілкової громади.
Загалом в акції взяли участь понад 1000 профспілкових активістів, щоб висловити своє ставлення до урядової політики «затягування пасків».
Мітинг відкрив керівник СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий. Зокрема, він сказав: «Ми прийшли, щоб в чергове сказати – ні – безробіттю в Україні. Ми прийшли, щоб сказати Уряду ні – заморожуванню зарплат і пенсій. Із 2013 року рівень мінімальних соціальних гарантій залишається без змін, а рівень мінімальної заробітної плати становить сьогодні ганебних – 1218 гривень. Людей обманюють і не говорять їм правду – якою є насправді вартість життя в країні. Ми цього не можемо допустити. І ми прийшли, щоб сказати ні – наступу на трудові права!».
Григорій Осовий також привернув увагу спілчан на функціонування санаторних закладів – єдиного джерела відновлення та відпочинку працюючої людини.
«Уряд чомусь вирішив скасувати санаторно-курортне лікування працівників, дитяче оздоровлення, заборонити фінансування робітничих і студентських санаторіїв-профілакторіїв. Уряд хоче розпоряджатися коштами, які йому не належать, бо соціальний внесок є власністю працівників,» – підкреслив очільник СПО, – «Ми переконані в тому, що наша боротьба є законною, справедливою, тому що це боротьба за забезпечення права працюючої людини. Ми з цього шляху не звернемо. Слава українським трудівникам, слава українським профспілкам – організаторам робітничого класу!,» – виголосив на завершення Григорій Осовий.
До учасників мітингу звернулися представники від всеукраїнських профспілок, об’єднань, трудових колективів, які взяли участь у пікетуванні КМУ.
Учасники акції протесту прийшли під стіни Кабміну з транспарантами та гаслами «»STOP політиці дешевої робочої сили!», «Ні – бідності і дискримінації праці!».
Представники освітньої та наукової сфер вимагали, щоб «затягування поясів» стосувалося всіх, у тому числі, й олігархів, а не лише тих, хто отримує мізерні заробітні плати.
Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України
|