25 років тому – 14 вересня 1990 року – на установчому з'їзді була створена Профспілка працівників освіти і науки України – молодої незалежної держави.
З'їзд обрав Центральний комітет Профспілки працівників освіти і науки України, який став правонаступником Українського республіканського комітету Профспілки працівників народної освіти і науки.
Після проголошення незалежності України Профспілка працівників освіти і науки докорінно змінила модель своєї діяльності – й до сьогодні здійснює представництво і захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів своїх членів, має високий рейтинг в органах законодавчої та виконавчої влади, серед роботодавців.
Профспілка працівників освіти і науки України об'єднує педагогічних працівників загальноосвітніх шкіл, дошкільних та позашкільних уста
... Читати далі »
7 серпня 2015 року Київською обласною державною адміністрацією прийнято розпорядження «Про посилення взаємодії профспілок з місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування в Київській області».
Документ ухвалено з метою спільного вироблення та реалізації державної соціальної і економічної політики, регулювання трудових, соціальних, економічних відносин, забезпечення підвищення рівня і якості життя трудящих, збереження стабільності в суспільстві.
Президія Київської обласної ради профспілок на своєму засіданні 9 вересня схвалила спільні дії обласної ради профспілок і обласної державної адміністрації щодо розвитку та соціального діалогу в області з метою вдосконалення захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів трудящих, членів профспілок.
Членським організаціям облпрофради, профспілковим ор
... Читати далі »
Постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2015 р. № 439 (набрала чинності 4 липня 2015 року) встановлено новий порядок розрахунку допомоги по вагітності і пологах. Відповідно до статті 25 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у вигляді матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами і виплачується за весь період такої відпустки, тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів і 56 ( у разі ускладнення пологів або народження двох чи більше дітей – 70) календарних днів після пологів.
Для застрахованої особи розмір вище згаданої допомоги обчислюється сумарно і надається в повному обсязі незалежно від кількості днів відпустки, фактично використаних до пологів.